Sprawdź moje propozycje wycieczek, ciekawe miejsca oraz atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

JuraPark Krasiejów, park rozrywki z dinozaurami

JuraPark Krasiejów - dinozaury

Moją ulubioną formą spędzania wolnego czasu z dzieciakami są spacery na świeżym powietrzu. Najczęściej wybieram lasy pobliskiej jury krakowsko-częstochowskiej. Dla odmiany w jedną z niedziel w wakacje 2017 roku pojechaliśmy na całodzienną wycieczkę do Krasiejowa, odwiedzając tamtejszy JuraPark.

Tematem przewodnim JuraParku są dinozaury, ponieważ właśnie tam prowadzone są jedne z największych w Polsce wykopalisk paleontologicznych.

Wycieczkę rozpoczynamy od Tunelu Czasu. Jest to kilkunastominutowa przejażdżka kolejką w tunelu, na którego ścianie wyświetlana jest historia wszechświata. Odświeżyliśmy wiadomości z historii, po czym ruszyliśmy na spacer główną atrakcją parku, czyli ścieżką dydaktyczną. Wzdłuż całej trasy znajdują się naturalnej wielkości rekonstrukcje pradawnych gadów i płazów. Zarówno tych małych…

Krasiejów JuraPark
Dinozaury w JuraParku Krasiejów

… jak również tych nieco większych (a właściwie ogromnych).

JuraPark Krasiejów - dinozaury
JuraPark Krasiejów - dinozaury

Spacer wśród dinozaurów zajął nam prawie dwie godziny. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze Pawilon Paleontologiczny. Jest to budynek, w którym dzięki szklanej podłodze można oglądać skamieniałości gadów i płazów. Jest tutaj również typowa dla muzeum wystawa.

Reklamy
JuraPark Krasiejów - dinozaury

Ogólnie rzecz biorąc, zatoczyliśmy kółko, wracając w okolice wejścia do Tunelu Czasu. W tym centralnym miejscu JuraParku znajdują się również pozostałe atrakcje:

  • Prehistoryczne oceanarium
  • Kino emocji 5D
  • Punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami

Zjedliśmy obiad i poszliśmy na plac zabaw z dużą ilością różnych instalacji (ogromna zjeżdżalnie, huśtawki, pajęczyny do wspinania itp.) a później do jednego z dwóch parków rozrywki. Dzieciaki bawiły się znakomicie na karuzelach, trampolinach czy w basenie z kulkami. Właściwie zabrakło nam siły i czasu na dotarcie na plażę oraz do znajdującego się tuż obok większego z parków rozrywki. Nie byliśmy też Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

Podsumowanie. JuraPark w Krasiejowie to bardzo fajne miejsce. Było trochę nauki i dużo rozrywki. Myślę, że jeszcze kiedyś tu wrócimy. Polecam.

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarze “JuraPark Krasiejów, park rozrywki z dinozaurami”