Sprawdź moje propozycje wycieczek, ciekawe miejsca oraz atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

Motocykle trójkołowe, idealne rozwiązanie na jednodniową wycieczkę

Motocykle trójkołowe, idealne rozwiązanie na jednodniową wycieczkę

Motocykl trójkołowy może być idealnym rozwiązaniem na jednodniową wycieczkę, po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Pojazdy te cieszą się rosnącą popularnością w naszym kraju, tym bardziej że zgodnie w polskim prawem kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B po trzech latach od uzyskania uprawnień mogą z nich korzystać. W rezultacie nie trzeba robić prawa jazdy kategorii A, aby spełnić swoje marzenie o jeździe na zróżnicowanych maszynach innych niż samochody osobowe.

Motocykle trójkołowe są znacznie wygodniejsze dla osób niepełnosprawnych, ale i inni kierowcy coraz chętniej się na nie przesiadają. Na jakie maszyny szczególnie warto zwrócić uwagę?

Can-Am Spyder Ryker

Marka Can-Am należy do amerykańskiego koncernu Bombardier Recreational Products, która od wielu lat cieszy się zasłużonym uznaniem na całym świecie. Motocykle Can-Am Spyder Ryker (w Polsce dostępny w ofercie np. https://bluebike.pl/pl/c/Can-Am-Ryker/92) to zaawansowane maszyny cechujące się dynamicznym, nieco agresywnym designem, ciekawą kolorystyką, a przede wszystkim znakomitymi parametrami. Cena za jeden trójkołowiec waha się w tym wypadku od kilkudziesięciu do nawet stu kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jest zależna właśnie od parametrów.

Niezależnie od mocy silnika w większości modeli mamy tutaj do dyspozycji wiele udogodnień na miarę dwudziestego pierwszego wieku, a mianowicie hydrauliczny układ hamulcowy z elektronicznym rozdziałem siły hamowania, system stabilizacji pojazdu i kontroli trakcji, ABS czy wspomagania podczas ruszania pod górę. Ponadto w stałym wyposażeniu znajduje się kolorowy wyświetlacz LCD, który umożliwia łączenie się z telefonem i korzystanie z licznych aplikacji.

Yamaha Tricity 300

Na przestrzeni lat japoński producent stworzył kilka modeli trójkołowców, które znacząco różnią się pod względem parametrów i wymogów prawnych. Yamaha Tricity 300 to model, który może być używany przez kierowców samochodów po co najmniej trzech latach od zdobycia uprawnień. Silnik o pojemności 292cm3, generuje 28KM i umożliwia dynamiczną jazdę po mieście i na dłuższych trasach. Wielką zaletą maszyny są również ergonomia i walory estetyczne, które zostaną docenione przez wytrawnych miłośników motoryzacji. Yamaha Tricity to jeden ze skuterów miejskich klasy premium, który zapewnia łatwą i przyjemną jazdę, a także sprawne manewrowanie na zatłoczonych ulicach dzięki wąskiej konstrukcji i lekkiemu układowi kierowniczemu. Ze względu na system blokady przechyłu, czyli Standind Assist, postój nie nastręcza żadnych kłopotów, a z kolei błyskawiczna reakcja silnika umożliwia płynne ruszanie z miejsca.

Peugeot Metropolis

Metropolis to flagowy trójkołowiec francuskiego producenta, który jest napędzany silnikiem o pojemności 399m3 z maksymalną mocą do 37KM. W związku z tym jest to jedna z solidniejszych i najbardziej atrakcyjnych maszyn w swojej kategorii. W trójkołowcu tym wyraźnie widać inspirację samochodami tego samego producenta, co przejawia się na przykład w długich elementach na bokach, które mają nawiązywać do kłów lwa. Skojarzenia z samochodami nasuwają się również dzięki zegarom analogowym, między którymi znajduje się kolorowy wyświetlacz. Jak na tak solidną maszynę Metropolis zapewnia znakomitą zwinność i znakomicie sprawdza się w miastach, kiedy to poruszanie się między samochodami stojącymi w korku jest najbardziej kuszące. Na uwagę zasługują również dzielone lusterka z redukcją martwego pola, które na chwilę obecną stanowią standard w przypadku nowych samochodów, ale niekoniecznie w przypadku trójkołowców. 

Piaggio MP3

Włoskie Piaggio MP3 to kolejny skuter z dwoma kołami z przodu. Dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się od siebie mocą silnika oraz wielkością. Te solidne maszyny dla coraz większej liczby osób okazują się ciekawą alternatywą dla jazdy po mieście samochodem, zwłaszcza w przypadku dużych metropolii, w których korki są nieuniknione. Użytkownicy włoskiego trójkołowca doceniają również jego pakowność, która wcale nie jest widoczna z zewnątrz. Tymczasem pod kanapą można zmieścić na przykład dwa kaski, a z kolei na zewnątrz całość zachwyca ergonomią i zapewnia bardzo wygodną jazdę.

Harley-Davidson Trike

W tym trójkołowcu podwójne koła nie znajdują się z przodu, tylko z tyłu, a trójkołowiec dostępny jest aż w trzech wersjach, a mianowicie Freewheeler, Tree Glide Ultra czy CVO Tri Glide. Pierwsza wersja jest tą podstawową, druga znajduje zastosowanie w charakterze turystycznym, a z kolei ostatnia jest najbardziej efektowna pod względem parametrów oraz walorów estetycznych. Wyjątkowe lakiery i chromowane elementy zapewniają jej luksusowy wygląd, a silnik o pojemności 1923cm3 znakomite osiągi.

Motocykle trójkołowe, idealne rozwiązanie na jednodniową wycieczkę
Motocykl trójkołowy, ciekawe pojazdu na naszych drogach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.