Menu

Obowiązkowe wyposażenie jachtu – co należy sprawdzić przed rejsem?

Przygody na wodach mórz i jezior to bez wątpienia jedne z najwspanialszych sposobów na spędzenie czasu. Żeglarze powinni jednak pamiętać, aby przed wyruszeniem w rejs sprawdzić wyposażenie swoich łodzi. Co powinno znaleźć się na ich pokładzie? Dowiedzieć się tego można z poniższego artykułu, a wszystkie niezbędne akcesoria żeglarskie znajdziemy w sklepach żeglarskich takich jak np. https://sklepwind.pl/ oraz innych oferujących profesjonalne wyposażenie żeglarskie.

Niezbędne wyposażenie jachtu. Co należy zabrać na pokład? 

Choć szczegółowa rozpiska niezbędnego wyposażenia, które powinno znaleźć się na jachcie, zostało wymienione w specjalnym rozporządzeniu, warto zapoznać się z uproszczoną formą listy rzeczy niezbędnych na pokładzie. O czym należy pamiętać przed wypłynięciem w rejs? Obowiązkowych akcesoriów jest kilka. Warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem podróży czy na pewno posiadamy je wszystkie na wyposażeniu.

O jakich przedmiotach mowa? Są to m.in.: Kamizelki lub/oraz pasy ratunkowe, koło ratunkowe, gaśnice proszkowe. Oprócz wyżej wymienionych warto pamiętać o sprawdzenie posiadania na stanie takich przedmiotów, jak bosak, a także apteczka pierwszej pomocy. 

O tych akcesoriach nie możesz zapomnieć przed wypłynięciem 

O czym jeszcze warto pamiętać przed wyruszeniem w rejs? Warto pamiętać o zabraniu obowiązkowego wyposażenia mającego za zadanie poprawić nasze bezpieczeństwo na wodzie.  Mowa tutaj m.in. o racach i flarach morskich. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie nabycie odpowiedniego ubrania chroniącego przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewniającego komfort podczas zadań wykonywanych na pokładzie.

Jednym z kluczowych elementów ubioru żeglarzy są rękawiczki. Odpowiednio dobrany model pozwoli uniknąć odcisków oraz przetarć na dłoniach, a także umożliwi pewniejszy chwyt lin. Tak jak rakiety sygnałowe oraz koła ratunkowe, podobnie niezbędne na pokładzie jachtu będą narzędzia umożliwiające nawigację. Lornetki, kompasy magnetyczne oraz sprzęt do odczytywania map to podstawowe elementy, których posiadanie należy sprawdzić przed opuszczeniem portu. Podczas wyboru sprzętu, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość, ale także posiadanie odpowiednich atestów. Gdzie można kupić sprzęt, z którym bezpiecznie można wyruszyć w podróż? 

Reklamy

Gdzie znaleźć akcesoria wyposażenia jachtu? 

Przed wyruszeniem jachtem na wody czy to mórz, czy jezior, należy zadbać o sprawdzenie niezbędnego na pokładzie sprzętu. W sytuacji, gdy brakuje któregoś z elementów, w prosty sposób dokupić go możemy, odwiedzając sklep żeglarski. Jedną z najwygodniejszych form zakupowych w ostatnim czasie są zakupy online. Szeroki wybór asortymentu dla żeglarzy, atrakcyjne rabaty oraz wygodna dostawa sprzyjają zakupom online. Tak więc wszelkie niezbędne akcesoria żeglarskie znajdziemy w sklepach żeglarskich takich jak np. https://sklepwind.pl/ czy innych o podobny profilu. Oprócz tego, w ofercie znaleźć można akcesoria przydatne podczas rejsu, jak kosmetyki, breloki, dodatkowe elementy odzieży, plecaki oraz poduszki zwiększające komfort podczas podróży. 

Artykuł sponsorowany. Źródło zdjęcia: unsplash.

Reklamy